Vše, co jste chtěli vědět o řízeném větrání – vyvetrano.cz

Větrat okny je jako topit uhlím. Jde to, ale dnes už máme lepší způsoby!
Unikátní zdroj základních informací o větrání budov a především o systémech řízeného větrání. Webové stránky jsou určeny jak pro stavebníky, investory a širokou veřejnost, tak pro projektanty a architekty, kteří potřebují načerpat informace o řízeném větrání. Součástí webu je také seznam prověřených firem, do kterého máte možnost se zapojit.

Kalkulačka a katalog technologií

Vyzkoušejte kalkulačku, která optimalizuje technologie v domech s velmi nízkou potřebou energie a vyhodnocuje pořizovací vs. provozní náklady.
Kalkulačka umožňuje volit a vyhodnocovat různé zdroje energie, technologie řízeného větrání, jejich kombinace a vyhodnocovat pořizovací vs. provozní náklady vč. doby návratnosti. Nabízí rychlé srovnání 2 zvolených technologií a návrh ideálního řešení ve 3 typech modelových domů. Všechny domy jsou velmi úsporné, splňují požadavek NZÚ v kategorii B.1 a obsahují řízené větrání. Do zjednodušeného výpočtu vstupuje průměrná pořizovací investice, investice na údržbu instalovaného zařízení a růst ceny energie v závislosti na zvoleném mediu a dlouhodobé statistice.

Energetické standardy budov – NZEB

Od roku 2020 se musí stavět již jen tzv. budovy s téměř nulovou spotřebou – nZEB (nearly zero energy building). Ze všech energetických standardů je v České republice budova s téměř nulovou spotřebou energie jediným legislativně závazným pojmem.